Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

12.11.2021

ČISTÉ ZOUBKY

Naši milí čtenáři,

máme po opravdu hóóódně dlouhé době opět téma k zamyšlení. Rádi byste, aby měl Váš pejsek úsměv hollywoodské hvězdy? Ruku na srdce. Kdo z Vás pro to alespoň občas něco málo udělá? Výrobci dentálních žvýkacích tyčinek se předhánějí v co nejlepším tvaru a složení svých výrobků tak, aby nalákali co nejvíce kupujících. Pejsek to pak s povděkem během chvilky smlsne, ale že by byl vidět nějaký efekt, se říci tak úplně nedá. Na druhou stranu to ale bude lepší než nic. Někdo z nás dává pravidelně svému chlupáčovi na kousání syrové vepřové nebo hovězí kosti. Tam už je efekt alespoň trochu vidět. Zoubky také pomáhají čistit různé dentální hračky a kousátka. Ale co opravdu funguje, jsou nám důvěrně známé zubní pasta a kartáček. Pro pejsky však musíme vybrat jim speciálně určené. Na trhu se dá koupit vícero typů kartáčků i past. My s Baxíkem používáme speciálně tvarovaný kartáček, který čistí zároveň vnější i vnitřní stranu zubů. Můžete si vybrat i mezi různými velikostmi tak, aby vyhovovala rozměru tlamy Vašeho pejska. Ze zubních past se nám nejvíce osvědčila enzymatická. Má i nádherně kuřecí příchuť👌. Jako doplněk k tomu můžete ještě do krmiva přidávat hnědou mořskou řasu. Ta způsobí postupné změkčování zubního kamene, který se pak dá lépe odstranit. Celé to je běh na dlouhou trať a chce to z naší strany i trpělivost, důslednost a pravidelnost. Však málokomu z nás by se chtělo nechat našemu mazlíčkovi odstraňovat zubní kámen ultruzvukem v narkóze. Ta je totiž vždy riziko a obzvlášť u staršího nebo nemocného pejska. Také i v případě má-li Váš pejsek pozitivitu na maligní hypertermii (MH). V takovém případě by při narkóze mohlo hrozit náhlé přehřátí a kolaps organismu. A proto, milí páníčkové, neváhejte koupit čistící náčiní a vzhůru do boje se zubním kamenem!!!😊 Váš pejsek získá zdravé krásné zuby i dásně a jako bonus se ztratí i "hadí" dech😂. A to stojí za to.

P_20211110_100255_HDR_1

P_20211110_095947_HDR_1

-------------------------------

15.5.2021

KRMENÍ HROU🍗

Naši milí čtenáři,

dlouho jsme nevydali žádnou novou vychytávku a tak se teď hlásíme o slovo😊.

Stává se Vám také, že hledáte pro svého psího miláčka nové, zdravé, chutné a zároveň úžasně nadupané granule? Chcete, aby měl čas od času změnu a zpestření jídelníčku? Trh je v současné době zahlcen možnostmi, které můžete Vašemu pejskovi nabídnout, ovšem zdaleka ne každá je ta správná. A když se Vám podaří najít to co hledáte a ve všech ohledech nové granule splňují Vaše očekávání, pejskovi dokonce i moc chutnají, jásáte😅. A právem! Každý páníček přeci vždy chce pro svého mazlíčka to nejlepší. ALE, i ten nejchutnější objev se jednoho krásného dne přejí a Váš pejsek začne u misky tiše stávkovat a chová se u krmení najednou velmi vlažně😁? Nebo máte pejska, který rád baští a hltá tak, až se občas dáví? My s Baxíkem jsme našli způsob, jak zatraktivnit krmení pro nebaštivé pejsky a jak přibrzdit ty hltavé. Zabere Vám to sice trochu času, ale pejsek bude nadšený z nového a hravého krmení. Nechte pejska počkat na předem určeném místě tak, aby neviděl, co chystáte. Mezitím poschovávejte všechny granule na různá místa po bytě, po domě nebo v trávníku Vaší zahrádky. No a pak pejska přivolejte a pošlete ho hledat. Choďte s ním a povzbuzujte ho s nadšením, aby se snažil. Uvidíte, jak bude nadšený😋. Je to pro něj zábavná hra s páníčkem a pejsek u toho zároveň  zaměstná svou hlavu. No a hlavně ten s velkým apetitem nemá šanci hltat a ten, kterému přestalo chutnat, opět baští jako divoký😁. Za pokus to přeci stojí, ne? I kdyby to mělo být jen pro radost.

Přejeme spoustu zábavy a pěkných chvil u krmení.

Petra Hejduková a Baxík🐺

-------------------------------------

21.3.2021 

TIP NA NAROZENINOVÝ DORT pro pejska

Naši milí čtenáři,

blíží se narozeniny Vašeho pejska a Vy přemýšlíte nad výběrem receptu pro přípravu báječného dortu? Jak asi jistě víte, pes je tím nejvěrnějším přítelem člověka, ale dort který chutná nám by sice pejskovi také chutnal, ale jeho zažívací trakt by měl nepochybně jiný názor. A tak je potřeba připravit pejskovi nejen chutný, ale zároveň také pro něj vhodný dort. Přitom není nic jednoduššího než sáhnout po tradiční surovině a tou je maso. Tady je námi odzkoušený recept, který jsme zároveň sami vymysleli😉. 

HUSPENINOVÝ DORT

Suroviny: 1 vepřová noha, několik kachních srdíček, kousek vepřové plece, trochu mražené zeleninové Baby směsi (mrkev, hrášek, kukuřice) nebo čerstvé zeleniny

Postup: Všechny tyto suroviny dáte do tlakového hrnce a vaříte do úplného změknutí. Pozná se to nejlépe tak, že noha popraská a obnaží se většina kostí. Je dobré dát na vaření menší množství vody, protože výsledný vývar obsahuje díky nožičce hodně kolagenu a ten pak krásně želíruje. Nohu oberete, všechno maso nakrájíte. Směs i s vývarem dáte do misky (zvolte takovou, jaký tvar dortu chcete). Nechte vychladnout a potom dejte přes noc do ledničky. Druhý den vyklopte misku na talířek a dort je tu😊. Pokud nepůjde miska vyklopit, polévejte dno a boky chvilku horkou vodou. Ono se to potom určitě povede. Tento dort je krásně barevný, chutný, zdravý, voňavý a plný kolagenu, který velmi prospívá kloubům Vašeho pejska👍. Můžete samozřejmě použít i jiný druh masa nebo vnitřností, to podle toho, co má Váš pejsek rád. Ale základ je vepřová noha, ta tam nikdy nesmí chybět. Bez té by nebyla požadovaná konzistence pro vyklopení.

Dobrá rada: Při vaření umístit kolíček na nos každému "člověčímu" členovi rodiny😂! Proč? .... Sami poznáte😂.

Tak přejeme Vašim miláčkům dobrou chuť😘 a krásnou oslavu!

Petra Hejduková a Baxík

P_20210320_124733_1

 

 

----------------------------------------

18.2.2021

Naši milí a věrní čtenáři,

opět tu pro Vás máme s Baxíkem novou vychytávku. Minule jsme se věnovali tahání páníčka na vodítku a dnes tu máme jedno úplně úžasné vodítko, které za všech okolností "hraje prim"🎻. Je to přepínací vodítko o maximální délce 2m a šířce 1,2cm. V průřezu kulaté, do ruky krásně lehké a příjemné, ale hlavně bezpečné díky bohatému reflexnímu průpletu. Za šera a za tmy je vidět opravdu z veliké dálky. Vytváří skvělý doplněk a určitě s tímto kouskem ostudu neuděláte. Velmi trendy👍.

Bezpečným procházkám zdar🤗.

Petra Hejduková s Baxíkem

P_20210217_162321_HDR

P_20210217_161926

-----------------------------------

8.1.2021

Naši milí čtenáři,

opět Vás vítáme u dalšího dílu Baxíkových vychytávek. Dnes se pro změnu zaměříme na výcvik a téma bude:

TAHÁNÍ PÁNÍČKA NA VODÍTKU😁

Při našich procházkách a výletech velmi často vídáme páníčky ve vleku svých čtyřnohých miláčků. Pes napíná každičký sval v těle, aby doslova dotáhl za vodítko svého pána k lákavému cíli, ať už je to jiný chlupáč v dohledu, čerstvě označkovaný patník, kočka za rohem nebo prostě jen touha po vydatném sportovním výkonu😁. A páníček ne a ne to pochopit. Prostě je strááášně pomalý😂. Pokud máte mini pejska, dá se nad tím mávnout rukou a nechat ho, až se unaví, ale přinejmenším je to otravné. Pokud je Váš pejsek střední váhové kategorie, bude to už pěkná přetahovaná, ze které Vás bude bolet každý sval na rukou. No a s pejskem obřího plemene abyste se báli vyjít ven. Ale on vlastně takový pejsek tahá svého pána proto, že mu nikdo nedokázal pro něj srozumitelným způsobem vysvětlit, že se to dělat nemá. A tak pokud zabere za vodítko, páníček se nechá a on se tak posunuje ke svému cíli, považuje to za správné a bude v tom vesele pokračovat dál. Nepomůže ani zběsilé cukání za vodítko ani přemlouvání k pomalejšímu tempu. A proč? Protože tomuto jednání Váš pejsek nerozumí. A tak bude potřeba mu to vysvětlit tak, aby pochopil, co je správně. Rozhodně toho ale nedosáhneme násilím. Celý správný postup je velmi jednoduchý a překvapivě ho každý pejsek velmi rychle pochopí. Budete potřebovat pevný obojek (nikoliv polostahovák nebo stahovák), vodítko cca 1,5m dlouhé, plnou kapsu pamlsků a v neposlední řadě dobrou náladu a hodně trpělivosti😊. Také nepočítejte s tím, že při prvních výcvikových procházkách někam dojdete. Celý princip spočívá v tom, že pokud pejsek zatáhne za vodítko, Vy se zastavíte a dál se nejde. Počkáte, až pejsek vodítko povolí, a pak se společně rozejdete. Pokud vodítko nepovolí, Vy se otočíte do jiného směru a pejsek se tím pádem vydá za Vámi  a vodítko se povolí. Pokud Vás opět předběhne a zatáhne (což se nejspíš stane), Vy se znovu zastavíte a celý postup se opakuje. Vždy, když se Vám podaří vykročit s povoleným vodítkem, nesmíte zapomenout pejska mohutně pochválit a odměnit pamlskem. Postupně k chůzi na povoleném vodítku přidáte povel "pomalu". První den bude nejspíše Vaše procházka vypadat tak, jako když se holub točí na báni😂, ale pokud budete trpěliví, laskaví a dostatečně důslední, brzy se dostaví úspěch a Vy si začnete procházky užívat. Ze začátku tréninku je dobré zvolit klidnější místo, aby pejska nic nerozptylovalo a mohl se soustředit. Postupně s jeho pokroky začínáte chodit na rušnější místa, aby si naučené zásady chůze na vodítku pejsek trénoval i za náročnějších podmínek. Toto pochopí a brzy zvládne úplně každý pejsek. Držíme Vám palce i tlapky a přejeme tréninku zdar🤗!

Váš Baxík s paničkou

 

--------------------------------------------

13.12.2020

Milí čtenáři Baxíkových stránek,

máme pro Vás další vychytávku. S příchodem chladných zimních dnů může potrápit nachlazení nejen nás páníčky, ale i naše psí kamarády. Velmi snadno se stane, že při prochladnutí dostane Váš pejsek kašel a rýmu. Někdy je příčina i virového původu. Tzv. psincový kašel se přenáší mezi pejsky přímým kontaktem nebo i  pouhým olíznutím moči a výkalů nemocného pejska. Je to velmi nakažlivé onemocnění. Při dlouhotrvajícím kašli se mohou přidat i bakterie a návštěva veterináře Vás pak už zřejmě nemine. Nemocný pejsek mívá záchvaty kašle, což se projevuje jako by se snažil cosi vydávit, teče mu z nosu, bývá skleslý a méně žere. Pokud odchytíte začátky nemoci, zkuste pro svého malého pacienta udělat pár pomocných kroků, které mu velmi zkrátí proces rekonvalescence. Baxík už kašel měl dvakrát. Poprvé jsme museli o pomoc požádat veterináře, podruhé už jsme si dokázali pomoci sami. Zde je několik tipů a rad pro Vás. Nemocného pejska necháváme, pokud je to možné, co nejvíce odpočívat v teple. Procházky omezíme na co nejkratší dobu, pouze na vyvenčení a vždy na krátkém vodítku. Vyplatí se v tomto období zavést dietní vařenou stravu jako např. kuřecí maso s rýží a mrkví mírně zalité vývarem (bez soli a dochucovadel samozřejmě). Pejskovi tato dieta krásně voní, výborně chutná a hlavně nemocnému tělíčku velmi odlehčí. Můžete navařit do zásoby pár porcí najednou a pak jen přihřívat v mikrovlnce. Podáváme malé množství ve více dávkách za den. K této dietce je velmi vhodné pořídit nějaký multivitamin pro psy. A úplně nejlepší lék na kašlík je jitrocelový sirup s vitamínem C (koupíte v lékárně a je to sirup určený pro lidi). Skvěle chutná a dělá hotové zázraky. No a pokud čirou náhodou vlastníte elektrickou výhřevnou dečku, můžete na pár dní vyndat ze svého pelíšku a půjčit pejskovi😉. Stačí ji vložit do vyřazeného  staršího povlečení, podložit třeba osuškou a perfektní teploučký pelíšek je na světě👍. Baxík hned pochopil, k čemu to je a že mu dělá moc dobře. Někdy tato opatření pomohou až tak, že se pejsek sám zcela uzdraví. Pokud i tak se zdravotní stav nelepší nebo si nejste jistí, rozhodně je namístě navštívit veterináře. A poslední věc hodná zdůraznění je, že se vždy snažte nemocného pejska při venčení držet dál od ostatních, popřípadě včas na kašel upozornit cizího páníčka. Je to nakažlivé onemocnění a věřte, že toto upozornění každý velmi ocení. 

P_20201212_183109_3

Přejeme Vašim čtyřnohým kamarádům hóóódně zdravíčka a vitality nejen do zimních dnů😊.

Baxík s paničkou

 PS: Odzkoušeno na vlastní kožich😂!

----------------------------------

24.11.2020

Vítáme Vás u naší další vychytávky, která se bude opět týkat bezpečnosti.

Běhá Váš pejsek při procházkách a výletech rád volně, ale Vy ho chcete mít pod kontrolou? Pak možná právě Vy používáte tzv. FLEXI VODÍTKO. Je to výborná volba pro ty páníčky, které unavuje v rukou neustále popotahovat zablácenou stopovačku. Flexi se snadno odvíjí a umožňuje pejskovi pohodlný pohyb a páníčkovi příjemné vedení psa. V dnešní době se však při výletech a toulkách přírodou setkává na jednom místě najednou více lidí i pejsků. A právě flexi vodítko se za určitých okolností může stát, např. pro cyklisty🚲, velmi nebezpečným. Nejčastěji se prodává v typu tzv. Flexi Cord, což je velice tenký a většinou šedivý nylonový provázek. Když Váš pejsek jde po druhé straně cesty než Vy, připravili jste, aniž byste si to leckdy momentálně uvědomovali, velmi důmyslnou past na cyklisty😁. Ten nemá šanci včas vaše vodítko postřehnout, chytá se do pasti a padá😱. O tom, jak jsme kdysi s Baxíkem v lese ulovili také jednu cyklistku, bychom mohli vyprávět. Mě se tenkrát podařilo včas položit vodítko na zem, ale i tak se paní lekla a než při prudkém zastavení stihla vyndat nohy z klipsen, svalila se na bok jako podťatá. Naštěstí se jí nic nestalo, ale cosi peprného si mumlala a masírovala si naražený bok. Měli jsme kliku. Musím ale podotknout, že chyba byla na straně nás obou. My měli nevhodné vodítko a byli jsme v tu chvíli nepozorní, ale cyklistka jela příliš rychle a neupozornila nás na svou přítomnost zvonkem. Po tomto incidentu jsme se vybavili lepším vodítkem, které na svou existenci zdálky upozorní. Je to Flexi Tape v neonově žluté barvě. Na této fotografii můžete sami porovnat viditelnost obou typů vodítka. Flexi Cord nahoře, Flexi Tape dole. Velký rozdíl, že?

P_20201120_131026

No a na druhé fotografii nahoře bezpečné vodítko, dole lapač všeho živého😂.

P_20201120_132222_2

Takže milí páníčci, přejeme Vám bezproblémové výlety a vycházky! 

PS: KVÍZ

A) bezpečné vodítko?

nebo

B) kvalitní pojištění?

VÝSLEDEK: A + B je správně😂

 

Zdraví Váš Baxík s paničkou

 

--------------------------------------------------

11.11.2020

Ahoj všichni,

máme tu pro Vás další vychytávku. Říkali jsme si, že tato opravdu stojí za to, abychom se podělili😉.

P_20201110_141250_1_1_1

Tak tady je ta úžasná zábava, která každého pejska rozveselí a zaručeně rozpálí do těch správných otáček😂. Je to tento speciální míček, který má v sobě jeden větší otvor, uvnitř je dutý a rozdělený několika přepážkami do více komor. Dovnitř nasypeme pamlsky a pak necháme pejska, aby si míček užil i s jeho ukrytým překvapením😁. Brzy přijde na to, že ty dobroty, které jsou uvnitř, se dají kutálením postupně vysypávat. Pokud máte pejska, který neustále touží po nějaké zábavě a k tomu ještě rád hltá granule,  je toto ideální způsob, jak spojit příjemné s užitečným👍. Náš Baxík skáče jako na pérkách, když zjistí, že se večeře servíruje i se zábavou. Míček honí po pokoji a dokáže s úsměvem na rtu večeřet i 20 minut😁. Tento úžasný a vcelku jednoduchý vynález se vyrábí ve více velikostech, takže si každý pejsek vybere tu svou.  

🍖Tak přejeme dobrou a "zábavnou" chuť!🍗

Baxík s paničkou

------------------------------------------------

31.10.2020 - Halloweenský speciál👻

Ahoj všichni naši přátelé a čtenáři,

připravili jsme si pro Vás speciální halloweenskou vychytávku. Tentokrát to ovšem nebude o zábavě, ale o bezpečnosti Vašeho pejska i Vás při procházkách. Podzim máme v plném proudu a spolu s ním přišla i změna času. Pro páníčky možná malý bonus v podobě hodiny k dobru, kterou jsme si po ránu užili dospáváním a lenošením👍😉. Večerní procházky s našimi pejsky se ale stávají s dřívějším stmíváním o poznání víc nebezpečnějšími. Nyní je obzvlášť důležité pořídit kvalitní a hlavně bezpečnou výbavu pro nás oba. Tím se rozumí vybavit svého pejska i sebe reflexními prvky tak, abyste byli pro řidiče viditelnými. To, že si Vy včas všimnete přijíždějícího auta neznamená, že řidič vidí Vás. Ten často chodce nebo pejska bez reflexních prvků uvidí až na poslední chvíli a to už může být pozdě. Máme pro Vás s Baxíkem ukázku naší bezpečné výbavy. Takto vyrážíme do ulic my dva společně. Všimněte si, jak se krásně rozsvítíme😊👍. Dokonce nám řidiči zastavují před přechodem😁 a to je leckdy co říct😂. A víte proč? Protože nás z dálky vidí👍.

P_20201031_143316_1_1

P_20201031_143228_1_1

Černý pejsek, jako třeba šiperka, se jinak ve tmě opravdu dokonale ztratí a bez osvětlení nemá šanci pro úspěšné překonání silnice. A tak, milí páníčkové, neváhejte a pořiďte si alespoň základní výbavu pro Vaši bezpečnost! Není přitom ani potřeba trápit svého pejska svítícím nebo nedejbože blikajícím obojkem. Ten určitě nebude Vašemu mazlíčkovi ani příjemný, ba naopak. Představte si, že Vám ve tmě do očí září velmi výkonné diody - červené, modré, zelené, oranžové........brrrrrr! 

Bezpečným procházkám zdar! 🤗

Zdraví Vás Baxík s paničkou

-----------------------------------------

23.10.2020

Vítáme Vás u naší další vychytávky😉.

Hlavou se Vám honí různé nápady a přemýšlíte nad tím, jak zabavit svého pejska? Dnešní doba miluje naše mazlíčky a trh nabízí nepřeberné množství různých hraček a hlavolamů. Jedním ze žhavých trendů a zároveň útočníků na peněženky páníčků v jednom je tzv. ČMUCHACÍ KOBEREČEK. Je to opravdu hračka, která na nějakou dobu zabaví Vašeho pejska, protože čmuchání a stopování je jejich přirozená činnost a v této disciplíně vynikají😁. Nechcete-li však investovat do koberečku, u kterého ještě navíc musíte Vašemu pejskovi asistovat, aby z něj neudělal cáry látky, můžete zkusit zcela přírodní kobereček. A tím je:

TRAVIČKA ZELENÁ

P_20201017_125919_1_1

Stačí, když si při procházce vyberete nějaké klidnější místo s pěknou a posekanou travičkou. Pejskovi dáte přivonět a ochutnat, aby věděl, co se bude hledat. Pak rozhodíte z hrsti do trávy pár těchto pamlsků na prostoru přibližně 2m čtverečních. Pejska u toho povzbuzujte, aby hledal. Velmi brzy pochopí, co po něm chcete a bude se vehementně snažit najít všechny schované dobroty. Postupně hledací plochu zvětšujte. Váš pejsek bude z nové činnosti nadšený a vždy když půjdete na procházku kolem této "kouzelné travičky", bude tancovat jako na pérkách a očekávat opět tuto báječnou zábavu👍😁. Máme vyzkoušeno a žádný čmuchací kobereček nevlastníme, protože nemusíme😉. Čmuchání zdar!

Zdraví Váš Baxík s paničkou

-----------------------------------

20.10.2020

Milí páníčci Vašich pejsků, milí čtenáři Baxíkových stránek,

v této nové sekci budeme pro Vás připravovat tipy a nápady, které by Vás mohly nějakým způsobem inspirovat třeba v tom, jak zabavit pejska nebo jak najít nějakou vychytávku. Dnes pro Vás mám: 

VYCHYTÁVKA Č.1

P_20201017_124837_1_1

Vlevo máme klasický tenisák, vpravo míček mnohem menších rozměrů. Není to ale jen tak obyčejný míček, jak by se mohlo zdát. Pokud máte šiperku nebo pejska malého vzrůstu, je přímo ideální. Představte si, že byste museli sbírat ten veliký míček a roztahovat si tím čelisti až tak, jak Vám není vůbec příjemné. Sama mám v živé paměti, jak mi při zákroku u zubního lékaře vypadla čelist z pantu😱. Brrr! Již nikdy nechci tento pocit zažít a už vůbec ne ten, kdy čelist nešla vrátit zpět na své místo. I Váš pejsek určitě ocení menší. Další veliká výhoda tohoto míčku je, že je z příjemně pružné gumy s mátovou příchutí a hlavně to, že je nezničitelný i při vášnivém žvýkání😁. Také se krásně postará o zoubky Vašeho pejska, které budou jako z alabastru😁. Míček se vyrábí v tomto malém provedení i ve velikosti běžného tenisáku. Velký je kompatibilní s vrhačem velkým a malý je kompatibilní s vrhačem malým👍. To máme vyzkoušeno. Uprostřed má otvor, do kterého lze navléct provaz, za který se můžete s Vaším pejskem přetahovat. Tak to je snad všechno.... No, prostě náš nejlepší a nejoblíbenější míček⚾.