22.5.2021 - 3 liblické nožky😁

Zámecký park v Liblicích je moc krásný. Byl tam parádní rybník, ve kterém jsem si samozřejmě musel zaplavat a také dvě půvabné nožky. Tak jsem neváhal a přidal k nim ještě jednu svou😂.

9.5.2021 - Zřícenina Košťál

Dnes jsme si s celou naší smečkou udělali radost a vyrazili do Českého středohoří na zříceninu hradu Košťál. První den letošního roku, kdy bylo teplíčko jako v létě a kožíšky jsme si opravdu příjemně nahřáli. Rozhled byl přímo parádní. Z každé strany něco zajímavého - hrad Házmburk, hora Říp, Milešovka, Lovoš ( na ten se brzy chystáme). Bylo vidět tak daleko, až se nám chvílemi zdálo, že vidíme zakulacený obzor Země😁. Nádhera! PS: Na obrázku není kamzík, ale já😂.

2.4.2021 - WOLF SENSE

V zápalu boje s paničkou o utrženou opičí ruku neznám slitování😁. Do morku kostí se ze mě stává vlk, který neustoupí ani o centimetr😁. Jinak hodnej a roztomilej pejsánek, přeci. Tak mě koneckonců při procházkách nazve každý třetí kolemjdoucí😂. To ovšem oni nevědí jak nekompromisně hlídám své páníčky, když se k nim venku přiblíží podezřelá osoba a když na ně nedejbože promluví. To pak ve mě probublá maliňák napovrch. Naposledy jsem ubránil svého 4,5 letého páníčka, kterého miluji, před nežádoucí osobou v pekárně, když jsme spolu čekali než panička zaplatí rohlíky😂.

12.3.2021 - Cyklostezka Havraňák

Pro opakovaně velký úspěch jsem vyrazil s páníčky na pražskou cyklostezku Havraňák. Každý z naší smečky měl nějaké to "popostrkovadlo". Jako třeba kolo, koloběžku, waveboard a já jsem drandil s paničkou v tandemu "4x tlapka & 2x in-line noha" = náhon na všech 6😁. Já to mám moc rád, protože takto se dá běžet s větrem o závod😂. I když si občas asi někdo z kolemjdoucích, kolemjedoucích i kolemběžících ťuká na čelo a myslí si, že ta pološílená ženská chce toho malinkého pejsánka chudinečku úplně uštvat, opak je pravdou. Ten malinký pejsánek letí jako tryskáč a s úsměvem na rtu😊. Můžete hádat kdo z nás dvou končí s jazykem na vestě. Je to jasné jako facka - přeci panička!😜

6.3.2021 - Praha Uhříněves

Tak nás, pražáky, zavřeli v Praze. A hádejte kam jsme vyrazili? No přeci poznávat Prahu😂. V Uhříněvsi jsme prošli moc pěknou trasu kolem rybníků. Tady jsme si chvilku poseděli a na sluníčku nahřáli kožíšky. Vzácný snímek bez všudypřítomných lidí. Ano, ať nyní vyrazíme kamkoli (samozřejmě po Praze), všude zakopáváme o smečky procházkychtivých lidiček. A představte si, že jich dobrá polovina chodí bez náhubku😷!!! No vážení, co to je!!! No fuj, že se nestydíte!!! Panička se vždycky nad Vámi "s tlamou bez náhubku" moc rozčiluje. Ale o tomto brzy bude napsáno pár tučných řádků v Novinkách...

27.2.2021 - Dolní Kersko

Dnes jsme se s páníčkama proběhli po lese v Kersku. Jestli jsou někde opravdu krásné lesy, tak věřte, že je to právě tady. Rovinaté lesy s velmi příjemným povrchem na běhání i pro malé tlapky. Žádné pichlavé ostružiny a křoví. Také tu žije určitě hodně divokých prasátek🐗, protože ta tady nechala na každém rohu svůj podpis v podobě hluboké orby😁.

26.2.2021 - Kmotra liška

Uprostřed hry jsem padl a měl toho, jak se říká, dost😁. Zahrál jsem si na pohádkovou postavu Kmotru lišku. Hlavní zápletka tkví v tom, že se Kmotra liška jednoho dne rozhodla mazaně počkat na místního řezníka pana Špejlíka až pojede se šunkou na trh. Lehla si uprostřed cesty a předstírala mrtvou i s cenovkou přišpendlenou ke kožíšku. Řezník Špejlík byl známý lakota a kolenovrt. Pro pár penízků by udělal vše, a tak neváhal a mrtvou lišku naložil na svůj vůz, kde měl krásně voňavé šunkové kýty. Myslel si, že liščí kožíšek prodá a získá pěkných pár penízků navíc. Ale liška byla tak mazaná, že sotva se dostala na vůz, hned si tam vybrala tu nejlepší kýtu a šup s ní pryč😁. No a já jsem to také tak nějak plánoval, ale zrovna žádný pán Špejlík nejel okolo😂. Ale k večeři jsem potom dostal ještě něco mnohem lepšího😘.

20.2.2021 - Ale kde je ten koš?

Ano, zde někdo vyštěkl svůj názor, ale chybička se vloudila....Zapomněli sem dát ten koš, přeci😂! Ať hledám jak hledám, žádný nevidím😂.

20.2.2021 - Hledám pša

Při našem dnešním putování kokořínskou krajinou jsme šli podél tohoto malebného potoka, který se prý jmenuje Pšovka, a tak mi to nedalo a průběžně jsem hledal toho pša🐕😂. Bohužel marně. Ale výlet super.

13.1.2021 - Lovci draků

Na podzim jsme tak nějak nestihli ani jednou vyvenčit našeho draka a tak jsme to dnes s velkým nadšením dohnali😁. Nejmenšímu páníčkovi to náramně šlo. Bojoval statečně a drak vesele poletoval bez jediného mezipřistání😁. Já jsem na něj z počátku nedůvěřivě dohlížel a štěkal. I jedna poštolka přilétla zkontrolovat, co se to děje v jejím teritoriu. Byla to super zábava i do zimních větrných dní.

9.1.2021 - U rybníka v Praze Dubči

Tady jsme zažili opravdovou bílou vánoční krajinu. Bylo tu nádherně a já se chtěl i v té ledové vodě koupat. Škoda, že to panička nedovolila😁. V nestřežené chvíli jsem se za sněhovou koulí rozeběhl po ledu a všichni zažívali horké chvilky jestli se bezpečně vrátím na břeh. Naštěstí vše dopadlo dobře a žádný z páníčků se kvůli mně nemusel koupat.

7.1.2021 - Sněhulák

Ten náš sněhulák se na mě zrovna moc netvářil, tak jsem mu utekl😁.

7.1.2021 - Psí bobování

Přes noc napadl sníh a tak jsme si ho dnes všichni vyrazili užít. V brzkém odpoledni už ale na nás mnoho nezbylo. Jak se říká - "třít bídu s nouzí" bychom mírně poopravili na "dřít trávu s blátem"😂. Ale i tak to jezdilo dobře a všichni si to užili.

7.1.2021 - Hledání myšek pod sněhem

Čenich mám celý od sněhu a ty potvory malé chlupaté nikde😊.

1.1.2021 - Milešovka - vrcholové foto

Tak tu máme začátek roku 2021 a my se do něj s celou naší smečkou rozhodli vykročit sportovně. Mezi návrhy na novoroční výlet zvítězil výšlap na Milešovku. Máme to tam moc rádi a každý rok ji vyběhneme😁. Ovšem tentokrát o nějakém vybíhání nemohla být ani řeč. A proč? Protože to prostě nešlo😂. Krásně chumelilo, země byla z dřívějška promáčená deštíky, teplota spadla tak příjemně pod bod mrazu a Milešovka se rozhodla, že nám to dnes nedá zadarmo😉. Celá se doslova zabalila do ledového pláště a stala se směrem nahoru téměř nedobytnou a směrem dolů velmi rychle "sjízdnou". Nápad s výletem v tento den na Milešovku ale napadl poměrně hodně lidiček, takže se nabízel velmi komický pohled na všechny ty šmátrající se a všech větví chytajících se postav směrem nahoru a chechtajících se nebo úpějících a padajících postav směrem dolů😁. Ti z nich, co měli s sebou pejsky, měli nahoru velkou výhodu, ale dolů své chlupáče občas proklínali. No, dovedete si představit, jak takový natěšený a pohybu chtivý pejsek dolů pospíchá😂. A ještě když je to šampion v těžké váze a zrovna se potřebuje potkat s neznámým kolegou😁, no ouvej😱! Jo, bylo to velmi dobrodružné, zábavné a paráda😊!!! My patřili k přeživším😅.

28.12.2020 - Páni, to je ale "kočka"!

Dnes jsme byli po dlouhé době s páníčkama na chalupě na zimní obchůzce. Hned u brány nás vítala ona - parádní kočka😁! Moc se mi líbila. Hned jsme se spolu začali kamarádit. Pozval jsem ji domů k roztopenému krbu, aby si mohla nahřát kožíšek, protože venku byla opravdu zima. A dali jsme si spolu vynikající rizoto, které páníčkům zbylo od oběda😊. No a tady si právě domlouváme, co dáme do dortu, až se rozhodneme ho spolu jednou upéct😂. Jako pejsek a kočička🐕🐈. Sisinko promiň.

24.12.2020 - Nadílka

Štědrý den jsem si báječně užil. Rozbaloval jsem s paničkou své dárky s velikým nadšením. Měl jsem radost jako malé štěně😁. Byly tam dobroty, hračky, přetahovadlo i hlavolam😊. Zkusil jsem svůj úplně první a musím říct, že byl velmi rychle rozluštěn😁. Já přeci nejsem žádné ořezávátko😂.

19.12.2020 - "Studánky" v Káraném

Dnes jsme se byli s celou naší smečkou projít po lesích v Káraném u Prahy. Já osobně jsem tu byl poprvé a musím uznat, že se tu běhá i čmuchá jedna báseň😊. Moc fajn lesní dobrodrůžo. No a tady jsem si zahrál na žabičku sedící na pramínku😂. Jen jsem si nemohl vybrat, na který se usadit😂. A že jich tady bylo. Na prstech mých tlapek by to spočítat nešlo.

3.12.2020 - Ale kde je?

A kdo? No přeci ten Martin na bílém koni:-)) Ale já ho určitě někde vyčmuchám. Radovali jsme se s paničkou z té první sněhové nadílky jako malé děti a malá štěňata:-)) Celou procházku nám vydržel úsměv na rtu:-) Bílo, ticho, ranní svěží vzdoušek a jen my dva - krása!!!!

21.11.2020 - Sáňky Samochodky:-))

"Sáňky Samochodky, samy chodí, samy jedou, za Sisinkou Tě dovezou." :-)))

Dnes jsme byli na procházce v Klecanech. Mají tam krásný listnatý les. Proháněl jsem se tam pěkně v tempu, vyčuchával všechny možné stopy psích kamarádů i těch divokých. A kde se vzaly, tu se vzaly, stály přede mnou. Sáňky Samochodky:-)) Vím, že když vyskočím na nějakou překážku, dostanu piškotek. A tak jsem samozřejmě neváhal a v mžiku jsem nastoupil:-) Tak a teď už jen vyrazit. Tyto sáňky jsou ale lesní, tak proto ten ježeček. Tak snad se nepromění  v opravdového bodlináče:-)). PS: Za mnou je ještě jeden.

7.11.2020 - Kokořínské skalní bludiště

V sobotu konečně po dlouhé době vykouklo na svět sluníčko, a tak jsme se všichni vyrazili toulat do kokořínského skalního bludiště. Tam mezi skalami bylo moc krásně. Protahovali jsme se leckdy opravdu hóóódně úzkými skalními průrvami. Musím ovšem zdůraznit, že "mě" to šlo určitě nejlépe:-))) Přeci jen šiperčí ramena jsou šiperčí a člověčí ramena jsou holt člověčí:-))). Chvílemi jsme se ale zapotili úplně všichni, tedy hlavně hrůzou. Při téměř kolmém výstupu po úplně obroušených stupech měli velcí páníčci co dělat, aby dokázali dostat nahoru mě a mého nejmenšího dvounožce. Měl jsem oproti němu ale velkou výhodu a tou bylo moje madlo, za které mě nakonec celkem dobře vytáhli:-))) Tím madlem jsem tedy myslel úchyt na mém postroji, nikoliv ocásek:-)))). I když tak by to šlo přinejhorším asi taky:-))) Tak hoši šiperáci, a tady byste byli, VY bez ocásku, úplně nahraní, co? :-)) No a takhle krásně pak bylo nahoře. Stálo to za to!!!

16.10.2020 - Božské sny:-))

Já Vám tedy řeknu, dnes to byla pěkná honička. Večer jsem padl na záda a zařezával jako dřevorubec:-)))

16.10.2020 - A hádejte kde?

No přeci paničce na klíně:-) To něco pod tou dekou je ona:-))

15.10.2020 - Hají.......

Pac a pusu.......a jde se spinkat:-))

20.9.2020 - Takhle se chytá bronz :-))

Lehl jsem si na zahradě do trávy a řekl si, že si nachytám do zásoby ještě trochu posledního sluníčka do kožíšku. Byla to moc fajn činnost.

20.9.2020 - Rugby

To jsme my - já a můj rugby míč. Ale kde je zbytek týmu?

21.9.2020 - Byli jsme IN na LINECH

Právě jsme s paničkou doběhli a dojeli domů z našeho prvního společného "in-lajnění" :-)). Já zapřažený na postroji a panička za mnou na bruslích. Ne, že bych jí tahal, ale dalo by se říci, že spíš utahal:-)). To bude trochu přesnější pojmenování. My šiperky jsme totiž neúnavní běžci a k neutahání:-) Na cyklostezce jsme opravdu vypadali jako profesionálové.

13.9.2020 - A zkuste mi ji vzít!

Dnes jsme byli s celou mojí smečkou na procházce v Klánovickém lese. Krásné a doslova letní počasíčko a parádní běhání lesem. Všichni jsme s velkým nasazením hledali houby. Já jsem se i vykoupal v rybníčku. Také se nám povedlo vyplašit jednoho divočáka, který naštěstí upaloval jiným směrem než my:-)) No, řeknu Vám, panička už si vyhlížela strom:-))) Našli jsme pár úlovků tak akorát do bramboračky, ale JÁ jsem našel tento parádní kousek:-)) Držím a nepustím!!! Ta je jen moje.....

15.8.2020 - V mechu a kapradí

V sobotu jsme se vypravili s celou naší smečkou na výlet do lesů v okolí Rabštejna nad Střelou. Moc krásná a velmi komfortní procházka. Žádné pichlavé jehličí, ale tenhle měkoučký mech:-)) Musel jsem ho vyzkoušet.

15.8.2020 - Hlídka u Rabštejna

Parádní výhled z výšky (viď Connie?)

5.8.2020 - A jsem v balíku:-))

Sice to není balík penízků, ale zato je opravdu pořádnej:-)))

1.8.2020 - Hrad Loket

Páni, to Vám teda řeknu! Moc pěkné bydleníčko :-)) Jako na obraze, fakt bylo takhle nádherně modro. A za mými zadními tlapkami sešup dolů a řeka plná vodáků:-)

1.8.2020 - U skřítka Gottsteina

Na hradě Loket jsme navštívili moc milého a hodného skřítka Gottsteina. Je to strážce loketských skal. Hodným lidem i pejskům prý splní jedno tajné přání. Musíte mu ale věnovat malý dáreček, pohladit bradku a přijít s dobrým úmyslem. Takže moje milovaná lásko Sisinko, víš co jsem si přál? Můžeš hádat třikrát. Určitě to s paničkou uhodnete:-)))

1.8.2020 - nádvoří hradu Loket

Takhle mě panička celou dobu krásně nosila. Na nádvoří i uvnitř hradu. Nebylo to vůbec k zahození v tom vedru. Tento krásný a velmi příjemný servis měl ale svůj původ. Prý tu nesmí pejskové chodit ani na vodítku. Jen nosit v ruce. Takže hoši, vy kteří máte o nějaké to kilo víc než já, to ani na své páníčky nezkoušejte:-))) !

1.8.2020 - Mlýnský pramen v KV

Pramen, pramen Mlýnský,
bez čtyřech rýnských,
vedro se nám udělalo,
naše tlapky zamotalo,
udělal jsem BÁC :-))

No já Vám tedy řeknu, že popíjet v Karlových Varech vodu, která má 56°C, ve vedru nad 30°C, je hotový "nerozum". To jsem se chtěl tak trochu napít a ejhle, jedna miska s vodou má 56°, druhá 61° a ostatní i 72°C. No fuj! Vždyť by si jeden opařil celý čumák!! Oni ti moji dvojnožci jsou schopni strčit ten jazyk do všeho možného, no.

1.8.2020 - Fontána v KV

Tady, mezi vodotrysky fontány bylo v Karlových Varech alespoň trochu "snesitelno". Ale jazyk se do toho taky smočit nedal, bylo tu z toho na můj vkus cítit trošku moc chemie. No, někomu holt ujela ruka:-)) Ještěže panička s sebou nosí vždy plnou psí polní. Tam má totiž i krásně vychlazenou pitnou vodu. A pozor! Radím všem svým kamarádům - nehrnout se ke všem zdejším fontánám za účelem ochlazení kožíšku. Z některých se totiž i parádně kouří!!

27.7.2020 - Tady máme to zvířátko

To není nutrie:-)) To jsem já, Baxík. Takhle krásně nosím klacíky:-)) A že mě to v tom vedru vážně moc baví! PS: v našem rybníku jsou ale i ty zubaté potvůrky. Měly tu celou rodinku. Na vlastní psí oči jsem je viděl:-))

1.5.2020 - Trampoline

Musím říci, že dovádění a skákání na trampolíně jsem si zamilovat hned od první chvíle. S paničkou a nejmenším dvounožcem je to hoooodně veselá zábava. Jen jak se pootevřou síťované dveře, už jsem za nimi nahoře a radovánky začínají:-)) A žebříkové schody dokážu zvládnout sám. Ale v obezřetnosti při střežení objektu je třeba nepolevit i při našem dovádění!!! :-))

4.4.2020 - Šťastně uběhaný

Výraz mluví za vše :-))

4.4.2020 - Se sobíkem

Tak jsem mu to konečně nandal :-))

Tři uši, 14.1.2020

Proboha, co se to stalo? Vidíte to taky? Já mám tři uši !!!

1.1.2020 - Vyšehrad

Dnes jsme s celou naší smečkou vyrazili na procházku po Vyšehradě. Bylo tam nádherně. Tedy ale Šemíkovi jsem opravdu nezáviděl. Z té hloubky mi běhala doslova husí kůže po té mé psí😁.

Vánoce

24.12.2019 - Vánoce jsou tu a s nimi i nějaký ten dáreček pro mne😊. Dostal jsem krásně zeleného a pískacího krokodýla, boží přetahovací uzel, u kterého se měním v zápalu boje ve vzteklého a hrůzu nahánějícího tasmánského ďábla😂, a něco málo dobrého na zub, tedy na zuby😂.

Black Shadow

Pochutnával jsem si po absolvování agility dráhy na mých oblíbených piškotkách Seditkách, ale tady si připadám spíš jako šiperčí přízrak👻😁. No řekněte?

Na agility hřišti

7.12.2019 - Dnes jsem si parádně zaběhal s paničkou na agility hřišti. Skákal jsem překážky a běhal po kladině i tunelem. Super zábava! Já jsem byl nadšený a v pohodě, jen panička byla s jazykem na vestě :-D

1.12.2019 ~ MVP Praha

Dopoledne jsem měl svatbu a odpoledne získal 1. místo v mezitřídě. Pan rozhodčí Tibor Havelka mi udělil známku Výborný 1 a čekatelství CAC. Musím říci, velmi úspěšný a fajn den😉.

Milešovka, 30.11.2019

Vyběhli jsme s celou mojí smečkou nahoru na horu Milešovku. Já měl cestou takové energie a elánu, že jsem prošíval cestu jako šicí stroj entlovacím stehem😂. Páníčci holt byli moc pomalí ! Ale řeknu Vám, že tam foukal takový vítr, až mi z toho mrzly uši. A kdoví, jestli tam nekroužil i nějaký hladový dravec😂😂.

Drábské světničky

29.10.2019 - S celou mou lidskou smečkou jsme dnes vyběhli a vyšplhali na Drábské světničky. Výlety do skal mám moc rád. Je to dobrodružství. Většinu schodů a překážek jsem zvládl sám, ale po žebříku mě musela nahoru i dolů nosit panička. Nahoře nás čekal takovýhle nádherný výhled...paráda!

Dobytí Házmburku

14.9.2019 - Dobytí Házmburku😂. Moc fajn výlet a přesně podle mého vkusu - pěkně v tempu do kopce a nahoře takovýhle bezva rozhled.

Na číhané

Pod listím byly cítit myšky a tak jsem čekal na příležitost:-)

Na skluzavce

Myslíte, že jsem to sjel dolů? 😁

Víkendové aportování

Bezva zábava na chalupě. Jeden se u toho ale nalítá.

Úlovky z Národní výstavy

13.7.2019 jsem v kategorii mladých získal 1.místo, titul CAJC a titul BOJ :-)

Víkendové lenošení

A po běhání za míčkem musí přijít příjemné lenošení na židličce, kterou mi půjčil můj nejmenší dvojnožec. Ale vejdou se sem v pohodě i čtyři nohy.

Postoj 4

Je mi téměř 1,5 roku.

Postoj 3

Tak to jsem já a jsem fešák, haf!

Postoj 2

Musím se předvést v celé své kráse:-)

Poprvé na kole

Tak tohle krásné a pohodlné nosítko na kolo mi pořídili moji dvojnožci. Chvíli sedím, sleduji a odpočívám a po polích pak běhám jako blesk.

Kukuč

Extra dlouhý jazyk:-))

Liška

No řekněte, nemám v sobě i něco z lišky?

Portrét

Kdybych takhle dokázal chvilku posedět!

Čertík

Při procházce v Průhonickém parku. Čertík černý jako uhlí.

Sleduji 2

Přichází panička.

Sleduji 1

Za plotem je neznámý objekt:-)

Hra s míčkem

Je mi fajn. Právě odpočívám po honičce za mým nejoblíbenějším míčkem.

V písku

Dováděl jsem v písku na pláži v Ovčárech. Přerovnal jsem snad celou pláž o pár metrů jinam:-))

Relax v trávě

Relaxuji v trávě. Že mi to ale sluší😉?

Odpočinek

Já a moje panička. Jsme už večer oba řádně unavení.

Vždy ve střehu

Nic mi neunikne. Jsem bdělý hlídač a vždy ve střehu.

Ve skalách

Byl jsem zdatný stopař své smečky v Prachovských skalách.

Koupání

Dovádím v Ovčárech se všemi mými mladšími dvojnožci.

Psohulák

Tak toto jsem prý já. A celý ze sněhu, a v mini verzi:-)

Na posedu

Já a moje druhá panička s nejmenším páníčkem na posedu v zámeckém parku v Loučni. Bezva rozhled!

Ve střehu

V parku pozoruji vše, co se kolem mihne.

Žlutá svatozář

Žlutá k černé ladí, že?

První úspěch

Krásně modrá kokarda za 1.místo v dorostu.

Postoj 1

Tato fotografie vznikla po mé první a úspěšné výstavě s umístěním v dorostu s oceněním VN1.

Mini ovčák

Vypadám jako německej, že?

Cestování

Mám u nejmenšího dvojnožce pronajaté přízemní lůžko:-)

Odpočinek v písku

Odpočívám v písku na pláži.

Mám známku

Tak tady jsem se svou ještě teplou psí známkou. Je ale skoro větší než já:-)

S mojí sestřičkou

A tohle jsme my dva. Já jsem ten usměvavý pohodář vpravo.

Já a šnek

To jsme my, já a můj kámoš šnek.

Mrtvolka

Uprostřed procházky mě přemohla strašná únava a tak jsem padl a spal:-)

Malý čertík

Miniaturní čertík se ve mně skrýval už od mala.

Malý krteček

Tak to jsem já, když mi byly asi 4 týdny.

Spinkám sladce

Já jako mrně u paničky na klíně, vedle sestřička.

Absolutní štěstí

Malý plyšáček.

A dlouhý krteček

Jsem natahovací:-)